Jdi na obsah Jdi na menu
 


Text do smíška

Klára K.

1. Asi tu vánoční atmosféru. Když je celá rodina spolu, je klid a hlavně ta vůně vánočního cukroví :D
2. Nový mobil který už mám doma ve skříni :))
3. Moc ne, na vánoce hlavně jezdíme relaxovat do ciziny třeba do Rakouska , ale nějaké ty zvyky dodržujeme hlavně pečení cukroví, zdobení stromečku...
4. Upřímě mám ráda skoro všechny ale nejraději asi perníčky nebo rohlíčky.

Petr V.

1. asi kapra a pohodu
2. no, ono toho je moc, ale asi nejvíc si přeju, aby byl na jaře dostavený náš nový dům, protože v bytě je to hrozné.
3. ano, třeba, že jíme kapra, máme vyzdobený byt a zapalujeme adventní věnec (pozn.red.:Že by utajený žhář? Běžně se zapalují jen svíčky na adventním věnci a ne rovnou celá výzdoba! :-D).
4. nejraději mám vanilkový rohlíček


Zprávy ze školního parlamentu.

Dne 5.11.2010 v 18:00 proběhl III. ročník FILMOVÉHO FESTIVALU. Zúčastnil se velký počet žáků druhého stupně, ale přišli se podívat i žáci, kteří již do naší školy nechodí. Podívat jste se mohli na filmy ze dvou kategorií a to historicko válečné - Mumie 3 , Gladiátor, Tanec s vlky a české - Noc na Karlštějně, Třetí princ a Divá Bára. Mezi filmy ve zhruba 10 až 20 minutových pauzách jste si mohli zakoupit občerstvení v bufetu U dvou buchet. Posledí film končil zhruba o půlnoci, ale světýlka mobilů a baterek zhasla až kolem 2.hodiny ranní. Vstávalo se kolem 7:00.

A co dalšího nám chystá školní parlament? 30.listopadu bude "Bílý den", žáci mají za úkol přijít do školy v bílem oblečení a vhod příjdou i jiné doplňky, jako například sponky, nalakované nehty, líčení... Body sečtou členové školního parlamentu, každý ve své třídě.

2. prosince v době od 14:30 do 17:30 hodin se v budově školy na Smíškové konají 3. Adventní dílničky. Přijďte se podívat, nasát vánoční atmosféru a vyrobit si různé ozdoby a dekorace, které si poskončení akce můžete odnést s sebou domů. Vystoupí také žákovský sbor pod vedením pana učitele Kučery.

V týdnu od 6.12. do 10.12 proběhne soutěž ve sběru starého papíru.
                           

On-line okénko

Ahoj, drazí spolustudenti :-),
máme tu konec listopadu. Začínají nám pochmurné dny, při kterých se nedá dělat nic jiného, než zachumlat se do deky a... to je právě to. Co by se dalo v takových dnech dělat? Mám tu pro vás pár návrhů.

Co třeba přečíst si nějakou knížku? Po škole si můžeš zajít do knihovny. Stačí se podívat na www.tisnov.cz/knihovna a zjistit si například, kdy mají v knihovně otevřeno, nebo si třeba v on-line katalogu rezervovat zajímavou knihu.

Teď tu mám něco pro šikovné ruce. Na www.vytvarnetechniky.cz najdete spoustu návodů na nejrůznější výtvarné techniky, ruční práce, decoupage, hedvábí a spoustu dalších. Pravidelně se sem také přidávají pečlivě připravené návody s ilustračními fotografiemi. Některé výrobky vypadají tak skvěle, že je klidně můžete dát někomu pod stromeček a peníze za dárky si ušetřit.

Zimní večery jsou i trochu strašidelné. Chcete se v předvánočním čase chvíli krásně bát? Mám pro vás bezva tip! Jistě si hlavně ti starší z vásvzpomenou, že před několika lety Česká televize vysílala seriál s názvem "Věřte nevěřte". V  každém dílu jste mohli zhlédnout 6 hrůzostrašných příběhů, z toho 3 byly pravdivé a 3 smyšlené. Divák měl uhodnout, které příběhy napsal sám život a které jsou dílem scénáristovy fantazie. Pokud si chcete tento pořad připomenout, na www.verte-neverte.wgz.cz najdete všechny jeho epizody. Příjemný hrůzostrašný zážitek ;-) !

Chcete někoho na Vánoce potěšit dárkem, ale připadá vám ohrané a trapné dávat pořád dokola ty tradiční dárky bez fantazie, nad kterými sami u stromečku jen tajně kroutíte hlavou? Potřebujete inspiraci na opravdu zajímavý, netradiční, tak trochu crazy nápad, který bude mít u vánočního stromečku nebývalý úspěch?  Tak se podívejte na www.netradicni-darky.cz. Najdete tu všechno od pozemku na Měsíci až po toaletní papír s Paroubkem xD. I v tom případě, že si nic objednávat nechcete, rozhodně na tento web zavítejte. Můžete načerpat inspiraci.

Snad jsem vám trochu poradila, jak příjemně přečkat na síti těch pár dlouhých zbytečných zimních večerů, které nás ještě dělí od toho jednoho, na který se celý rok tak nedočkavě těšíme. Ale až u vás doma zavoní cukroví a štědrovečerní večeře, až zazvoní zvoneček a nervozita a těšení nabyde maximálních hodnot, odpojte se od sítě, vypněte své počítače a notebooky a buďte taky chvíli naživo se svojí rodinou a blízkými. Vánoce jsou přece svátky spojené s láskou a rodinnou pohodou...tak nezapomeňte, že počítač vám nikdy pusu nedá :-).
Užijte si to a v lednu s On-line okénkem zase AHOOOOOOJ!!!!  :D


                                                                                                  Hezké a klidné Vánoce vám přeje Hanka

Co pro mě znamenají Vánoce?

Vánoce. Co pro mě znamenají? Někdo si pod tímto pojmem představí předvánoční úklid, několikahodinové návštěvy všech různých obchodů ve stylu hlavně něco koupit a je to. Ale tuto představu mohou mít jen dospělí. Jakou ji však mají děti, které ještě věří naJježíška? To vám můžu říct. Já jsem před několika lety byla také jedním z těchto dětí. Dětem se pod pojmem Vánoce vybaví hlavně dárky a rovnou by mohly odříkat celou řadu nápadů, o jejichž realizaci se Ježíškovi napsali. Hned v závěsu za dárečky se nachází vánoční cukroví, jako například vanilkové rohlíčky, perníčky (které si některé děti také s oblibou samy zdobí) anebo třeba jen čokoládky ze stromečku. Dále, a to se ani dětí nemusíme ptát, je vánoční stromeček. Stačí nám pohled na ty rozzářené oči, když vcházejí na Štědrý den do pokoje s rozsvíceným stromečkem, a hned je nám to jasné. A někam dozadu můžeme zařadit otravně dlouhou štědrovečerní večeři, vždyť děti jsou už natěšené na dárečky od Ježíška a tatínek si chce ještě přidat salát a kapra...oni se snad těch dárečků nedočkají! Takže podle dětí by Vánoce měly probíhat tak, že se rychle sní večeře (přece jenom ten salát je výbornej) a u hurááá na dárečky. Potom si je dlouho do noci prohlížet a hrát si s nimi. 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář